Noclegi Jantar, Pensjonat w Jantarze, pokoje, kwatry, noclegi, nad morzem, przy plaży, pensjonat przy plaży, noclegi przy plaży, Jantar noclegi
Wynajem pokoi "U Maćka"
82-107 Jantar
ul. Bursztynowa 18
Kom. 507 843 155
Tel. 55 247-90-36
Tel. (0049) 30-93025114
bwojtalewi@aol.pl

Polityka prywatności

Żuławska Kolej Dojazdowa - Prawy Brzeg Wisły - Stegna - Sztutowo
Kolej wąskotorowa (750 mm) na terenie powiatu nowodworskiego powstała na skutek wyodrębnienia ze struktur PKP części Gdańskich Kolei Dojazdowych. Właścicielem Żuławskiej Kolei Dojazdowej jest Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim.

Obsługę kolejki zapewnia Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych, które było jednym z inicjatorów powstania ŻKD. W latach 2006-2008 operatorem kolejki było Stowarzyszenie Żuławskiej Kolei Dojazdowej.


Zabydkowy Kościół w Stegnie
Jednym z najbardziej znanych zabytków Stegny jest XVI wieczny kościół
p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kościół wybudowany został
w latach 1682-1683. Warto wspomnieć, że właśnie w tym pięknym kościółku odbywają się coroczny Międzynarodowy Koncert Organowy. Koncert jest niebywałą atrakcją turystyczną. Rokrocznie zjeżdżają się
tu Goście z całego kraju i Europy.

Mini zoo
Zapraszamy codziennie od godz. 9.00 do 20.00 wszystkich, którzy chcą odwiedzić nasze mini zoo. Można tu spotkać strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, dowiedzieć się czegoś o ich upodobaniach i zwyczajach. Dla chętnych mamy również rowerowe gokarty oraz zajęcia z dziećmi na koniu.

Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich
Ławeczka Rybaka wraz z rzeźbą rybaka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kątach Rybackich. Ten ponad dwumetrowy obelisk przedstawiający rybaka trzymającego rybkę wygląda jakby był miedzianym odlewem, jednak postać jest wykonana z betonu, waży ponad 1000 kg, a pokryta jest specjalną farbą. Obok obelisku stoi ławeczka.

Muzeum Stutthof w Sztutowie
Obóz Stutthof został założony 2 września 1939 roku w obrębie obszaru Wolnego Miasta Gdańsk. Obóz Stutthof stał się od pierwszych chwil swojego istnienia jednym z miejsc, gdzie dokonywała się eksterminacja polskiej inteligencji i Żydów, obywateli Wolnego Miasta Gdańsk oraz mieszkańców polskich miast Pomorza Gdańskiego.

Koncepcja utworzenia u nasady Mierzei Wiślanej obozu, przede wszystkim dla Polaków, powstała jeszcze przed agresją Niemiec
na Polskę i była ona zgodna z założeniami polityki antypolskiej
i antyżydowskiej.

Obóz Stutthof został przejęty pod względem organizacyjno - administracyjnym przez placówkę gestapo w Gdańsku, jako "obóz pracy wychowawczej".

 


Zalew Wiślany - rejsy
Zalew Wiślany (ros. Zalew Kaliningradzki) – zalew słonawowodny, zatoka Morza Bałtyckiego o powierzchni 838 km² (w tym w granicach Polski 328 km²), odcięta od Zatoki Gdańskiej przez Mierzeję Wiślaną.

Przez Zalew przebiega ukośnie do jego osi podłużnej granica państwowa pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską (obwód kaliningradzki). Zalew posiada połączenie z Zatoką Gdańską poprzez Cieśninę Piławską.
10 listopada 2006 ogłoszono decyzję rządu polskiego o wykonaniu kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej (szerzej o problematyce żeglugi transgranicznej na Zalewie w artykule Cieśnina Piławska).

Jazda konna - Farma Jantar
Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy konnej do Farmy Jantar, na terenie której działa Ośrodek Hipoterapii Fundacji WRÓĆ. Instruktorzy zapewnią Państwu profesjonalną naukę lub doskonalenie jazdy konnej - zapraszamy bardzo gorąco i informujemy, że cały dochód z tej działalności przeznaczony jest na utrzymanie Ośrodka Hipoterapii, organizację darmowych wakacji dla dzieci niepełnosprawnychi ich rehabilitację.

Basen kryty w Jantarze
Ośrodek Wypoczynkowy "Neptun" w Jantarze zaprasza do korzystania
z pełnowymiarowego (25m) basenu krytego z 4 torami pływackimi
i atrakcjami wodnymi - gejzery wodne, masaże podwodne, natrysk płaszczowy oraz natrysk Vichy, jacuzzi solankowe.

Grupa Buffalo Bill
Zapraszamy na jazdy konne w terenie i na parkurze oraz zajęcia dodatkowe związane z nauką jazdy konnej, obsługa koni i poznawaniem różnych metod treningowych. Na zajęcia z końmi prosimy umawiać się telefonicznie. jesteśmy otwarci, nie mamy sztywnych godzin otwarcia naszej stadniny.

Wioska indiańska
Można w niej obejrzeć oryginalne tipi, zwiedzić muzeum Indian, poznać
ich zwyczajei zabawy. Dowiemy się tu co świat zawdzięcza Indianom,
a co Indianie przejęli od ludzi białych, jak wyglądało ich życie zanim trafili do rezerwatów. Po wiosce oprowadza Leszek Michalik, adoptowany Indianin autor 25 książek popularno - naukowych o życiu i zwyczajach Indian wraz z małżonką. Na miejscu można zakupić jego dzieła oraz różne inne indiańskie pamiątki i amulety.

Pasieka u Strusi
Serdecznie zapraszamy do naszej pasieki. Można tu obejrzeć strusie, dowiedzieć się o czegoś cekawego o ich zwyczajach, zakupić wielkie strusie jaja. W naszej pasiece można również oglądać pszczoły
w szklanych ulach, organizujemy pokazy bardzo spokojnych pszczół
oraz degustacje pysznych miodów z własnej pasieki, możliwość zakupu.